دانلود مقاله آب در کشاورزی

کشاورزی و زراعت

حیطه وسیعی از آب تحلیل رفته و غیر تحلیل رفته استفاده شده درزیر بخش های کشاورزی مربوط به موارد محیطی، اقتصاد ی، اجتماعی برجسته و برخورد های حرفه ایی را می پوشاند، آب برای کشاورزی، آب حاکم استفاده شده از جریانات آبی برای آبیاری و آب باران و رطوبت خاک درجنگل ها و زمین های کشاورزی می باشد

دسته بندی کشاورزی و زراعت
فرمت فایل doc
حجم فایل ۴۷ کیلو بایت
تعداد صفحات ۲۷ صفحه

دانلود این فایل

توضیحات:
نیروهای محرک و تهدید هاآب برای کشاورزی

حیطه وسیعی از آب تحلیل رفته و غیر تحلیل رفته استفاده شده درزیر بخش های کشاورزی مربوط به موارد محیطی، اقتصاد ی، اجتماعی برجسته و برخورد های حرفه ایی را می پوشاند، آب برای کشاورزی، آب حاکم استفاده شده از جریانات آبی برای آبیاری و آب باران و رطوبت خاک درجنگل ها و زمین های کشاورزی می باشد. تبخیر از بدنه های آب تازه و زمین های مرطوب برای زیست ستیزی و ماهی گیری دریائی و درون مرزی مهم

می باشد آبیاری از ۷۰ درصد حجم های آبی مختصر جهانی (که در ; ۸۰۰/۶ همین شده است) استفاده می کند، درحالیکه استفاده کلی کشاورزی درحدود ۹۰ درصد استفاده کلی آب روان و آب باران را (۰۰۰/۲۵ ). نشان می دهد. جدول درشکل ۱ طبقات مختلفی از آب کشاورزی و استفاده شان را برای محصولات (آبیاری شده، باران خورده و زمین خشک) زیر بخشهای جنگی، ماهیگیری و دامها نشان می دهد .

مطالبات کشاورزی استفاده جاری از بارش باران، رطوبت خاک و آب های روان رابرای تولیدات کشاورزی نشان می دهد. این با مطالبات طرح ریزی شده ی کلی فرق می کند و شکاف سرمایه گذاری سریع و عظیم برای ذخایر آبی، گاهی اوقات با هنوان نا سازگاری و تناقض ذخیره ی آبی اشاره می شود. علاوه برهمه این ها، کشاورزی برای جمعیت جهانی تحت و ضعیت های آبیاری و بارانی ؛ خوراک و غذای مورد نیاز را تامین می کند (اپل گرن و کلهن، ۲۰۰۱).

دریک چشم انداز وسیعتر نه تنها اصلی ترین مصرف کننده ی آب میباشد بلکه فاکتور حیاتی شکل گیری بیوم های آب تازه و جهانی می باشد که قسمت الزامی خدمات اکو سیستم حافظ زیست را تشکیل می دهد. کشاورزی همچنین یک دلیل جایی و آلودگی منابع آب می باشد و همچنین چرخه غذایی را درمسیر های آب های و سیستم های آب خاک مختل می کند و آب غیر مفید و باارزش کمتری برای استفاده های آبی ارائه می دهد. کشاورزی اولین مرکزاقتصادی حافظ زیست قدیمی را ارائه داد که به طور۰٫۷۵ نزدیک با ارزش های اصول و مقررات حرفه ای به خصوص و فرهنگی زمین و آب که برروی آن جوامع سنتی و قدیمی ساخته می شوند، اتصال داشت. استفاده آبی کشاورزی و صول مقررات حرفه ای موضوع گسترده و وسیعی را تشکیل می دهد که ماورای تولید غذا، تولید ماکزیمم، صلا حیت

استفاده آب بهبود یافته و حفاظت از محیط زیست می رود. آب درکشاورزی به ملور گسترده با آبیاری رابطه دارد. انقطاب بستر و افزایش درتولید غذای جهانی از، ۱۹۶۰ تا، ۱۹۸۰حیطه مهمی براساس بسط وگسترش در حیطه آبیاری جهانی از ۱۴۰ میلیون هکتار با ۲۴۰ هکتار، بود.

۲۵۰ میلیون هکتار منطقه آبیاری شده وجود دارد که تقریبا ۰٫۷۵ آن درکشور های درحال توسعه و چهار کشور، چین، هند، ایالات متحده آمریکا و پاکستان، شامل نصف زمین های آبیاری شده جهان می باشند.

شکل ۱: جدول استفاده های آبی درکشاورزی و تاثیراتش.

تجارت آب موجود، تغییرات در ذخیره، تخریب محیطی

استفاده مسیل

و تاثیرات آن

آب باران و استفاده رطوبت خاک

مختصراتی از آب رودخانه و استفاده زیر زمینی

زیر بخش کشاورزی

تجارت غذائی، کمک غذایی

آلودگی رود خانه ای منابع غیر محلی

آبیاری تکمیلی / محصول آبی، استفاده غیر رقابتی

۱۲ درصد منطقه کشاورزی

آبیاری

تجارت غذائی، کمک غذائی، تخریب زمین

آلودگی رودخانه ای، منابع غیر محلی

۸۸ درصد مناطق کشت شده، تولید محصول صادراتی، پستی و نقدی

آبیاری تکمیلی /محصول آبی، ذخایر آبی روستایی

محصولات بارانی

کاهش و افزایش و ذخیره ؛ تجارت غذایی،‌کمک غذایی،‌تخریب زمین

چرای فصلی زمین های پشت سیل برده

حیطه ؛ به مدیریت زمین چراگاه

ذخیره های آبی دام، تولید بر اساس علوفات آبیاری شده

دام

تجارت غذا، کمک غذا

ماهیگیری های تسخیری ؛ کشاورزی در بدنه های آبی طبیعی

آبزی پروری برکه ای و استخری

ماهی گیری

کاهش در ذخیره، چوب سوخت و الوار صادراتی – وارداتی

تاثیر روی رسوب گذاری و سیلابها

جریان کاهش یافته ی استفاده تحلیل رفته سالیانه (۵۰۰/۱ -۵۰۰)، جریانات و ریزش های درونی با سطح پایین پیشرفته

آبیاری جنگلی

جنگلداری

۲-۱- جمعیت و غذا :

آب برای تولید کشاورزی ضروری می باشد و ارتباط آن با امنیت غذایی و موارد جمعیتی اغلب در دسترسی آبی و کمیابی آبی با منابع آبی معین توزیع شده روی جمعیت درحال افزایش، منعکس می شود. با عنوان یک پیامد چشم اندازهای اصول و مقررات حرفه ای از آب در کشاورزی به طور نزدیک با بحث malthuian روی جمعیت،‌کمیابی آبی ناسازگاری ها مربوط شده است. رشد جمعیت جهان ادامه خواهد داشت، اگر چه در میزان های کاهشی (شکل ۲) می باشد و تا سال ۲۰۵۰ به جمعیت حدود ۹ بیلیون می سازد. به طور کلی رشد اساسا در جمعیت انبوه کشور های در حال پیشرفت با کاهش جزیی در جمعیت در کشور های پیشرفته اتفاق خواهد افتاد.

شکل (۲) : رشد جمعیت طرح شده.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code