تحقیق بررسی آندوسکوپی و کاربرد آن

علوم پزشکی

تحقیق بررسی آندوسکوپی و کاربرد آن در ۶۷ صفحه ورد قابل ویرایش

دسته بندی علوم پزشکی
فرمت فایل doc
حجم فایل ۴۳ کیلو بایت
تعداد صفحات ۶۷ صفحه

دانلود این فایل

توضیحات:

تحقیق بررسی آندوسکوپی و کاربرد آن در ۶۷ صفحه ورد قابل ویرایش

تاریخچه آندوسکوپی

کلمه آندوسکوپ از ۲ کلمه یونانی به معنای « درون » و « دیدن » تشکیل شده است . عبارت endoscopy به معنای استفاده از تجهیزات برای معاینه درون ارگان های حفره مانند بدن به صورت دیداری است . در علم پزشکی از دیر باز تمایل و رغبت برای دیدن اجزای درون بدن نیروی محرکی بوده است تا بدان وسیله بتوان به بیماران کمک کرد . در کنار جراحی باز ، این روش معاینه و جراحی با کمترین تهاجم به بدن ، روشی ظریف و استادانه و ماهرانه البته با کمترین مشکل برای بیمار محسوب می شود .

طبیعت راه رسیدن به این هدف را فراهم آورده است . دستیابی به درون ، از طریق حفرات و سوراخ های بدن انسان امکان پذیر است .

برای اولین بار در سال ۱۸۶۸ ، آدولف کاسمال با وارد کردن لوله ای غیر قابل انعطاف به داخل معده یکی از بیماران خود آندوسکوپی (gastrointestinal) Gl را پایه گذاری کرد . در سال ۱۸۸۱ پزشک اتریشی آقای johann bonmilulioz به دنبال تحقیقات صورت گرفته با همکاری صنعتگران معروف آن زمان مبادرت به اختراع اولین گاستروسکوپ نمود که انتهای دیستال آن (distal tip) نوری داشت که توسط لامپ پلاتینی تامین می شد در ادامه تحقیقات ارزشمند جهت ساخت اولین گاستروسکوپ جایگزینی فرم خاصی از لامپ ادیسونی به لامپ پلاتینی نیز مورد بررسی قرار گرفت . در سال Elsner گاستروسکوپ غیر قابل انعطافی را عرضه نمود که از سیستم لنزی بهره مند بود . به همین سبب امکان استفاده از نوک ابزار دستگاه به صورت لاستیکی میسر و به تبع آن صدمات به حداقل می رسید .

امروزه در مسیر پیشرفت و تکامل علم آندوسکوپی از سیستم های نور پیشرفته ای برای انتقال تصاویر و همچنین انتقال نور و روشنائی بهره گرفته می شود و این در حالی است که حدود ۱۰۰ سال پیش انتقال تصویر حتی بدون استفاده از لنز و تنها با استفاده از یک تیوپ صورت می گرفته است .

اگر چه ساخت آندوسکوپ های نیمه انعطاف پذیر تحول بزرگ در سیر مراحل تکامل آندوسکوپ ها بود اما عدم توانائی آن ها در برداشتن نمونه های بیوپسی و محدودیت دید تمامی زوایا باعث گردید تا آندوسکوپ های فیبر نوری ارایه شوند . در سال ۱۹۶۵ تیم تحقیقاتی متشکل از Curtis Hirschowitz موفق شدند اجزاء فیبروسکوپ را مهیا کنند ولی تنها مشکلی که در این زمینه وجود داشت کیفیت پایین دسته فیبرهای نوری بود که به دلیل نشت نور بین پرتو ها به وجود می آمد .

با استفاده از پوشش شیشه ای با ضریب شکست کمتر این مشکل نیز تا حدی
مرتفع گردید و بدین ترتیب اولین فیبروسکوپ در سال ۱۹۵۷ به جامعه پزشکی عرضه شد .

در حال حاضر از آندوسکوپ ها نه تنها در درمان بیماری ها و نه تنها در علم پزشکی بلکه در علم مکانیک ( دیدن اجزا و قطعات درون ماشین آلات مختلف ) و باستان شناسی ( نگاه کردن به سازه های درونی کلیساهای قدیمی با استفاده از تلسکوپ آندوسکوپ ها ) نیز استفاده می شود .

منابع نور

در گذشته منبع نور مورد استفاده در آندوسکوپی ، لامپ های تصویر تنگستن بودند که بر سر تلسکوپ گذاشته شده و به داخل بدن فرستاده می شد ، چون این لامپ ها از ابتدا به منظور خاص آندوسکوپی طراحی آن ها هدر می رفت یا به اصطلاح گم می شد و دلیل آن هم این بود که نقاط نورانی خروجی از لامپ (outpur spot) از نظر اپتیکی با ناحیه فعال الیاف فیبر نوری همخوانی کافی نداشتند . به علاوه نور لامپ های تنگستن زرد رنگ است و این موضوع روی ظاهر رنگ بافت تاثیر می گذارد که این پدیده هم به نوبه خود می تواند ظاهر منطقه ملتهب را عوض کند .

منابع نور با شدت پایین ( منابع نور آزمایشگاهی ) و منابع نور با شدت بالا

یک منبع نور استفاده شده برای آندوسکوپی بایستی شرایط زیر را دارا باشد .

۱ ـ روشنائی کافی که بتواند میدان دید را به خوبی روشن کند و همچنین خلوص رنگ بالا که از طریق آن بتوان به معاینات و جراحی های آندوسکوپی در نقاط ظریف و حساس بدن پرداخت .

۲ ـ تشعشع مادون قرمز که منجر به انتقال حرارت تشعشعی به داخل حفرات بدن می شود تا حد امکان حداقل گردد ( این تشعشعات ممکن است منجر به سوختن بافت در محل تماس با آن شود )

۳ ـ الکتریکی منابع تغییر مبدل ها بایستی از پرسنل اتاق عمل کاملا ایزوله شده باشند طوری که هیچ گونه ارتباطی در این بین برقرار نباشد .

۴ ـ فن های استفاده شده برای کاستن حرارت نبایستی حجم خیلی زیادی از فضا را اشغال کنند طور که باعث ایجاد اغتشاش (tubulence) و نویز و سر و صدای اضافی بشوند .

با پیشرفت علم آندوسکوپی تقاضای فرایند هایی برای استفاده از منابع نور با شدت بالا صورت گرفت . این منابع امروزه به طور وسیعی در موارد زیر استفاده می شوند :

۱ ) اعمال جراحی که در آن ها از آندوسکوپی فیبرنوری از نوع Flexble ( انعطاف پذیر ) استفاده می شود .

۲ ) اعمال جراحی که در آن ها از فیبر های نوری انعطاف پذیر با اتصالات مورد نیاز برای مقاصد آموزشی استفاده می شود .

۳ ) کـاربردهای مستند سازی که ممکن است به صورت سینماتوگرافی یا تلویزیونی باشد .

برای منابع نوری از لامپ های مختلفی مانند گزنون ، کوارتز ، هالوژن ، بخار جیوه و غیره استفاده می شود .

لامپ های هالوژن دارای توان ۱۵۰ وات هستند و نور زدی ایجاد می کنند و برای حالت استفاده با چشمی مناسب هستند لامپ های metal ، توانی تا حد ۲۵۰ وات ایجاد می کنند و نور آن ها سفید است . لامپ های زنون توان در حدود ۳۰۰ وات ایجاد می کنند که این مورد آخر بیشتر در آندوسکوپی قفسه سینه و اطراف قلب که رگ های خونی فراوانی وجود دارند استفاده می شود . زیرا خون تیره رنگ بوده و برای دیدن این نواحی ، باید از منبع نور با توان بالا استفاده شود .

این منابع نور کوچک و فشرده می توانند میدان دید حدود ۷۰ درجه را در فیبرهای اپتیک به وجود آورند .

نور از طریق فیبر نوری از منبع نور سرد به تلسکوپ یا فیبروسکوپ منتقل می شود . علت این که به این منبع نور ، واژه سرد اطلاق می شود آن است که نور در محل دیگری ایجاد می شود و از طریق فیبر به محل منتقل می شود ، بنابراین نور مربوطه گرمائی ندارد .این منابع دو وظیفه اصلی بر عهده دارند . وظیفه اول این منابع تامین انرژی روشنائی مناسب برای انتقال داخل بدن و دوم تامین هوای فشرده مناسب و نیز هدایت آب و هوای فشرده به سر فیبروسکوپ به منظور شستشوی لنزهای انتهائی دستگاه می باشد در یک تقسیم بندی منابع نور سرد بر اساس لامپ استفاده شده در آن ها تفکیک و مشخص می شوند که در قسمت قبل توضیح داده شد .

بافت مورد نظر که توسط آندوسکوپ دیده می شود ۲ خاصیت مهم جذب (absorption) و پراکندگی ( Scattering ) را در مقابل نور از خود نشان می دهد :

(Absorption) : تبدیل انرژی مکانیکی به گرمائی هنگام عبور نور از بافت را گویند که علت آن نزدیکی ملکول ها کنار همدیگر و اصطکاک آن هاست .

( Scattering ) : وقتی نور به ذرات بافت برخورد می کند ، اگر ذرات نسبت به طول موج دارای ابعاد کوچک تری باشند هر کدام از آنها پرتو را گرفته و خود را مثل یک منبع تولید نور عمل کرده ، به کلیه جهات انرژی می فرستند . این پدیده در داخل هر بافت اتفاق می افتد نه در مرز مشترک بین دو بافت . پس پراکندگی در تمام جهات رخ می دهد هر دو این خاصیت ها به رنگ نور تابیده شده و طول موج آن بستگی دارند . خون ، طول موج های مربوط به رنگ های آبی و سبز را به شدت جذب می کند به همین دلیل تصویر حاصل از آندوسکوپی ، هنگامی که در بافت خونریزی اتفاق افتاده باشد ، تیره می گردد . همچنین هنگام انجام عمل سیستوسکوپی ( معاینه مثانه ) در مثانه ای که از مایع شستشو پر شده است اغلب داخل مثانه تیره و تار به نظر می رسد که علام Scattering شدید نور تابیده شده است .
انتقال تصویر

اگر هر کدام از فیبرها داخل یک ماتریس منظم قرار داده شوند انتقال تصویر را خواهیم داشت . این مفهوم همان است که image waveguide ( هدایت تصویر ) نامیده می شود . این ماتریس منظم شده قابل انعطاف است و دارای عناصر مرکزی و المان های ارزشمند بسیاری است که یک فیبروسکوپ را تشکیل می دهد . فرآیند ساخت فیبروسکوپ ها بسیار هزینه بر است . در حدود ۲۰۰۰۰ فیبر نوری منظم ( الیاف فیبر نوری ) در یک image waveguide شرکت دارند .

آرایش ترتیب یافته و منظم این فیبرهای نوری طوریست که یک عنصر تصویر
( pictue element = pixel ) در یک مکان مشخص و ویژه ، در یک انتهای image waveguide ، دقیقا با مکانش در انتهای دیگر تطابق دارد . فیبرهای اطراف نیز به همان شکل آرایش یافته اند . هر فیبر مستقل از فیبر دیگر ، نوری را که بر سطح آن فرود می آید منتقل خواهد کرد . برای انتقال یک تصویر ، حتی اگر دسته فیبر خم شود فیبرها باید دارای وضع نسبی یکسان و صافی باشند تا هر عنصر فیبری سهم مناسب در ایجاد کل تصویر داشته باشد . دسته نامبرده را دسته همدوس می نامند . پس در کل دو دسته فیبر نوری خواهیم داشت :

۱ ـ فیبر نوری تصویر که از حدود ۲۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ فیبر نوری تشکیل می شود که طی یک پروسه خاص با نظم ماتریس در کنار هم قرار می گیرند تا تصویر را به خوبی منتقل کند .

۲ ـ فیبر نوری روشنائی که از حدود ۳۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ فیبر نوری تشکیل می شود تا حداکثر انرژی روشنائی را از منبع نور سرد به سر آندوسکوپ منتقل کند .

قدرت تفکیک تصویر :

یعنی میزان جزئیات قابل رویت ،‌ به ظرافت فیبر واحد و نزدیکی و فشردگی فیبرها نسبت به یکدیگر بستگی دارد . اگر نگاهی به یک فیبروسکوپ از انتهای آن بیاندازیم ( distal end ) ناحیه اشغال شده توسط لنزهای image waveguide اغلب بیشتر از یک میلی متر نمی باشد رزولوشن یک فیبروسکوپ محدود است . قطر خارجی تا حد امکان باید کوچک تر باشد تا رزولوشن تصویر تا حد ممکن بالا بیاید .

مزایای استفاده از فیبروسکوپ ها

مزایای استفاده از فیبروسکوپ ها از این نظر است که :

– حتی قطرهای کمتر از mm 1 هم می تواند ساخته شود ( miniscope )

– وسایل نیمه سخت ( در عین این هر وسیله مکانیکی خم شونده به یک وسیله نوری rigid ممکن است آسیب برساند ) می تواند ساخته شود .

– کاربردهای خیلی خاص را نیز تحت پوشش قرار می دهد .

مهم ترین تفاوت بارز بین فیبروسکوپ ها و اسکوپ های سخت ( rigid ) آن است که تصویر از طریق یک سیستم رله انتقال داده نمی شود بلکه از طریق یک هدایت نوری Flexibie صورت می گیرد بنابراین تمام وسائل جراحی و غیره می توانند به شکل انعطاف پذیری ساخته شوند البته تا آنجا که خواص مواد این اجازه و امکان را به ما بدهد . شگل ( ۷ ) نمایش شماتیک یک فیبروسکوپ را نشان می دهد .

آندوسکوپی در تخصص گاستروانترولوژی
کاربرد آندوسکوپی در بیماری های دستگاه گوارش

آندوسکوپی در اصل یک ابزرا است که می توان از آن در جهت تشخیص و درمان بیماری ها سود جست . برای استفاده بهینه از این دستگاه باید اندیکاسیون های به خصوصی در نظر گرفته شود .

اصولا بیماران مراجعه کننده به مطب ها و مراکز تخصصی گوارش به دو دسته تقسیم می شوند یا مشکلات آن ها (organic) ساختمانی است و یا مشکلات ( Functional ) عملکردی دارند .

در گروه اول اصولا سوء هاضمه ( Dyspepsia ) بیماران به دلیل ضایعاتی نظیر زخم اثنی عشر ، یا زخم معده یا از وفاژیت می باشد . یا مسائلی ماند مصرف زیاد داروهای موسوم به Nsaid مشکلات ارگانیک برای بیمار ایجاد کرده است . همچنین بیماری هایی نظیر سرطان ها ( Malignancy ) یا سنگ کیسه صفرا یا پانکراس برای بیمار ایجاد سوء هاضمه کرده است که در این موارد با بررسی می توان محل ضایعه را تشخیص داد .

در گروه دوم با وجود علائم در بیماری هیج ضایعه ارگانیک مشاهده نمی شود در این حالت می توان این علائم را به مشکلات عملکردی ( Functional ) دستگاه گوارش نسبت داد .

بیشتر بیماران مراجعه کننده جزو دسته دوم بوده و مشکلات Functional دارند که گروه بزرگی از این دسته را هم بیماران ( imitable Bowel Syndrome ) BS تشکیل می دهند . بیماری سندروم روده تحریک پذیر یا همان IBS دارای یک سری علائم است . مثل اسهال و یبوست متناوب ، نفخ شکم ، درد شکم ، و غیره که برای گذاشتن تشخیص این بیماری معیارهایی را در نظر می گیریم . مثلا در یک روش اگر بیمار ۴ کراتریای از ۷ کراتریا یا تشخیصی را داشته باشد با احتمال ۹۵ درصد IBS دارد . ۵ درصد احتمال دارد که بیماری های دیگری نظیر نظیر سلیاک کرون و یا کانسرو …. داشته باشد ..

گروه دیگری از بیماران functional هم دچار functional Dyspepsia هستند . به طور کلی در بیماری فانکشنال بر اساس علایم هشدار دهنده اقدام به آندوسکوپی می کنیم مثلا بیماران بالای ۴۵ سال حتما باید بررسی آندوسکوپی شوند چون یک درصد افراد بالای ۴۵ سال که با علائم Functional dyspepsia می آیند Malignancy ( سرطان ) دارند .

یا در کسانیکه سیگار یا الکل یا داروهای Nsaid مصرف می کنند و یا سابقه کاهش وزن شدید و ابتلا به کانسر یا زخم دارند اقدام به آندوسکوپی می کنیم .

اصولا دید پزشکان نسبت به آندوسکوپی دو جنبه دارد .

۱ ـ آندوسکوپی تشخیصی

۲ ـ آندوسکوپی درمانی

بیشترین کمکی که در حال حاضر به وسیله این ابزار به بیماران ارائه می شود از طریق آندوسکوپی درمانی است زیرا بسیاری از بیماران به این طریق از اعمال جراحی نجات پیدا می کنند .

از نظر تکنیکی تقریبا تمامی اسکوپ ها از یک مکانیسم و قاعده کلی پیروی می کنند فقط بر اساس ویژگی ها قیمت های مختلف لوله گوارش دارای پهنا و یا طول متفاوت می باشند .

مثلا برای بررسی مری از ازوفاگوسکوپ استفاده می کنیم . به وسیله ازوفاگوسکوپی می توان ضایعات مری از ازوفاژیت گرفته تا تومورهای مری را مشاهده کنیم و با پروب مخصوص از این ضایعات بیوپسی تهیه کنیم . تا این مرحله از وفاگوسکوپی تشخیصی است . در ازوفاگوسکوپی درمانی مثلا می توان از طریق پروب بیوپسی ، تومورهای مری را لیزر کرد به این وسیله به صورت تسکینی تومورها را درمان کرد . یعنی راه را در مری باز کرد البته درمان تومورها به این طریق قطعی پروب بیوپسی ، تومورهای مری را لیزر کرد به این وسیله به صورت تسکینی تومورها را درمان کرد . یعنی راه را در مری باز کرد البته درمان تومورها به این طریق قطعی ( Curative ) نیست . همچنین می توان پولیپ های مری را برداشته یا اصطلاحا پولیکپتومی کرد .
پیامهای سیستم SYSTEM RECORDS :

عمومی ـ از آخرین کالیبراسیون ـ از آخرین محاسبات

دکمه مربوط به وضعیت سیستم ( SYSTEM STATUS SOFTKEY ) تنها در صورتی مورد خواهد بود که وضعیت پیامی در این ارتباط وجود داشته باشد .
INSTRUMENT STATUS – ( وضعیت دستگاه ) :

مربوط به یکی از اعمال زیر می گردد که در قسمت INSTRUMEN STATUS روی خط شماره یک صفحه مانیتور نمایان می شود .

START UP : برنامه START UP بعد از روشن شدن ABL 500 اجرا می گردد .

READY : هنگامی روی صفحه ظاهر می شود که ABL 500 آماده برای انجام محاسبات آماده است .

MEASURMENT : هنگامی روی صفحه ظاهر می شود که دستگاه مشغول انجام محاسبات روی نمونه خون و یا گاز و یا محلول های کنترل می باشد .

FLUSH : هنگامی روی صفحه ظاهر می شود که محفظه های اندازه گیری
( MEASURING CHAMBER ) پس از برنامه GAS CAL CHECK توسط یک برنامه شستشوی مختصر تمیز می شوند . ( در حال یکه دستگاه در وضعیت READY قرار دارد چنانچه پس از ۶۰ دقیقه هیچگونه محاسبه یا کالیبراسیونی صورت نگیرد یک FLUSH صورت می گیرد . )

( TOTAL CAL – CAL 1 – CAL 2 – GAS CAL – GAS CAL 2 ) : هر یک از اینها به هنگام انجام کالیبراسیون مختص خود روی صفحه ظاهر می گردد .

( RINSE – CLEANING – PROTEIN REM – DECONTAMINATION – REFILL – LS ADJUST ) :

هر یک از اینها به هنگام اجراء برنامه حفاظت و نگهداری مختص خود روی صفحه ظاهر می گردد .

STANDBY : وقتی که ABL 500 در حالت STANDBY می باشد روی صفحه ظاهر می گردد .

CAL PENDING : بمدت ۱۰ دقیقه پس از خروج از برنامه STANDBY روی صفحه ظاهر می ماند .

HOLD : هر گاه دستگاه در حالت HOLD باشد بر روی صفحه نمایان می شود . ABL 500 بدلایل زیر به حالت HOLD خواهد رفت .

الف ـ برداشتن مادول ورودی

ب ـ برداشتن در پوش مجرای ارائه نمونه و یا در پوش قسمت THERMOSTATTING .

ج ـ فشار دکمه HOLT ANALYZER خارج می شود روی صفحه ظاهر می شود .

RINSE ERROR : هنگامیکه ظرف حاوی محلول شستشو خالی بوده و یا اشکالی در مسیر RINSE قرار داشته باشد روی صفحه ظاهر می شود .

POWER ON : بعد از پیام START UP زمانیکه کنترل RAM ها و ROM ها به پایان رسیده نمایان می گردد .

LOADING : در طول مدت برنامه START UP زمانیکه برنامه های مربوط به قسمت مرطوب دستگاه در حال خوانده شدن هستند روی صفحه نمایان می باشد .

وضعیت کار دستگاه ( OPERATING STATUS )

عبارت از آغاز یک عملیات پس از فشار یک دکمه و یا باز نمودن در پوش ارائه نمونه توسط اپراتور می باشد . بعضی اوقات مولفه های دستگاه
( INSTRUMENT STATUS ) باعث تغییر طرز کارا ( OPERATING STATUS ) می گردند بعنوان نمونه صفحه مشخصات در پایان انجام محاسبات به صفحه نتایج تغییر می یابد .

START UP ( راه اندازی ) ABL 500

به هنگام خاموش شدن ( SWITCHED OFF ) ، دستگاه اطلاعات زیر را خود ذخیره می نماید .

– برنامه SET UP سیستم که عبارت از برنامه SERVICE اطلاعات
BACK GROUND دستگاه می باشد .

– QC STATISTIC QC PLOT QC LOG

– اطلاعات مربوط به WARM START UP ( آخرین داده های کالیبراسیون )

– برنامه حفاظت و نگهداری زمانبدی شده و برنامه پروتئین زدائی زمانبندی شده .

– سطح مایعات

– بایگانی وضعیت سیستم SYSTEM STATUS LOG

– هنگامی که دستگاه ABL 500 روشن می گردد می تواند هر یک از برنامه های COLD START UP و یا WARM START UP را آغاز نماید .

– COLD STARTUP ـ در صورتی می بایست انتخاب شود که یکی و یا بیشتر از شرایط زیر برقرار باشد .

– دمای قسمت THEPNMO STATTING خارج از محدوده ۳۶٫۸ – 37.2 درجه سانتیگراد باشد .

– اطلاعات موجود در برنامه USER SETUP یا برنامه SYSTEM SETUP نامعتبر باشد SCREEN نمایان باشد .

– اطلاعات داخلی مربوط به QC PLOT QC LOG نامعتبر باشد ـ مثلاً پیغامی وجود نداشته باشد .

– در صورتیکه اطلاعات موجود در برنامه USER SETUP و یا SYSTEM SETUP نامتعبر باشند صفحه ( SCREEN ) زیر نمایان خواهد بود .

حفاظت و نگهداری MAINTENANCE

منوی حفاظت و نگهداری حاوی برنامه های زیر می باشد :

– RINSE جهت انجام برنامه شستشوی خطوط انتقال مایع . همواره در پایان یک محاسبه و یا یک کالیبراسون و یا قطع یک برنامه محاسبه بطور اتوماتیک یک شستشو صورت می گیرد . این برنامه بمدت ۶۸٫۶ ثانیه بطول می انجامد .

– CLEANING راه اندازی این برنامه موجب اجرای یک پروسه نظافت
( CLEANING ) غیر منظم می گردد . این برنامه باعث نظافت خطوط انتقال مایع از رسوبات هر نوع ماده مزاحم گردیده در پایان با یک عمل شستشوی ( RINSE ) نسبتاً طولانی به پایان می رسد . برنامه بصورت غیر قابل توقف بوده و بمدت ۶ دقیقه بطول می انجامد .

– PROTEIN REMOVAL ( پروتئین زاتی ) این برنامه برای زدودن رسوبات پروتئین از قسمت محاسبات طراحی شده . برنامه با تزریق مایع هیپوکلریت توسط اپراتور آغاز گردیده و نهایتاً با یک شستشوی ( RINSE ) طولانی به پایان می رسد . برنامه غیر قابل توقف بوده و بمدت ۳٫۵ دقیقه بطول می انجامد .

– DECONTAMINATION این برنامه جهت تمیز نمودن خطوط انتقال مایع و یا دست زدن به مثلاً الکترودها ، لوله های پمپ و یا ظرف ضایعات جهت تعویض و یا بازبینی بمنظور رفع هر گونه خطر ناشی از آلودگی به امراض پیشی بینی شده . این برنامه با تزریق محلول هیپوکلریت توسط اپراتور و بستن در پوش ارائه نمونه آغاز می شود . سپس دستگاه بکمک محلول هیپوکلریت که توسط محلول شستشو قدری رقیق شده کار را ادامه داده و نهایتاً با انجام یک شستشوی طولانی کار را به اتمام می رساند . این برنامه بمدت ۷٫۲ دقیقه بطور می انجامد .

– OTHER MAINTENANCE PROGRANS – به مقاله تحت سر فصل خود در زیر این قسمت مراجعه شود .

– HELP این برنامه همواره در طول انجام توابع دیگر برنامه حفاظت و نگهداری قابل استفاده بوده و با تحریک آن ، با گشوده شدن یک پنجره اطلاعات کمکی را در اختیار شما قرار می دهد .

منوی این برنامه حاوی بخشهای زیر می باشد :

QC BATCH AND CONTROL RANGES – این برنامه جهت وارد نمودن شماره های BATCH جدید ، کدهای اطلاعاتی و CONTROL RANGE به دستگاه تدارک دیده شده .

MAINTENANCE AND TEOUBLE SHOUTING :

RENGENT LEBELS – جهت تنظیم سطوح مایعات در ظرف ( SALT BRIDGS) کالیبراسیون و محل شسشو می باشد .

MAINTENANCE SCHEDULE – این برنامه کارهای مختلفی را که در رابطه با نگهداری ABL 500 ضروری می باشند تشریح می نماید و همچنین فواصل زمانی که مرتباً می بایست دستگاه سرویس گردد و همچین زمان سرویس بعدی را نیز به اطلاع شما می رساند . چنانچه برنامه حفاظت و نگهداری در یک فاصله زمانی محدود دو بار انجام شود بر روی صفحه به شما اطلاع داده خواد شد .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code